Game soundtrack

Komponovat a produkovat hudbu ke hrám člověka naučí disciplíně. Požadavek zněl jasně: hudba nesmí přečnívat, musí jí být co nejvíc na co nejmenším prostoru, musí být dobře loopovatelná, takže konec se začátkem musí pasovat tonálně i dynamicky, formálně nic složitějšího než prosté ABA člověk asi nevymyslí – tedy alespoň já tu příležitost neměla. V ukázkách jsou k mání například loopy pro flashové hry firmy Blue Pixel, s.r.o., na kterých se vesměs roztomilý králíček resp. dráček fláká po bludišti a plní při tom stresující úlohy jako je kladení bombiček či vajíček.
Track Venkovan je takový malý test poměrně širokého tématického zadání.
Hudba k pokeru je mým pokusem o podmaz ke karetní hře, ve které se hraje pouze o drobné, a emoce z prohry i výhry jsou pouze decentními gesty.
Vydala jsem se monotématickou cestou (měla jsem pouze jednotky hodin na loop, a za tak krátký čas toho moc nevymyslíte a především nemáte čas na návraty), takže hudba pro všechny úrovně hry sdílí jak instrumentář tak především hudební motivy.
Jako hráč je použita pracovní stanice Fantom X od Rolandu a zvuková banka Orchestr, tedy presety, prostor vyhrazený pro sound programming jsem využila pro programování zvukových efektů (nejsou v ukázkách).
Ukázky Králička a Dráčka zveřejňuju po dohodě s firmou Blue Pixel v nízké kvalitě.

Králiček level 1

Králiček level 2

Králiček level 3

Králiček level 4

Dráček level 1

Dráček level 2

Dráček level 3

Dráček level 4

Venkovan

Poker intro

Poker The Game

Poker Loss

Poker Win

Napsat komentář